Qi gong

umění kultivace životní energie

Čchi-kung pro ženy – starodávné umění dlouhověkosti a šťastného života

Je mnoho forem čchi-kungu, lekce pro ženy jsou ovšem speciálně sestaveny a zaměřeny na zdraví ženského těla. Jde o velmi jemné cvičení s obrovskou schopností regenerace, omlazení a harmonizace hormonálního systému. Sestavy pomáhají ženám při bolestivých menstruacích, premenstruačním syndromu, potížích během menopauzy nebo otěhotnění.

Qi Gong je umění práce s energií. Jednoduché cviky a sestavy vrací tělu jeho vitalitu,  přirozeně budují  a kultivují vitální energii a vrací nás zpět ke zdraví a šťastnému životu.

Jak probíhá lekce

Blok pravidelných setkání začíná vždy ukázkovou hodinou nebo celodenním seminářem. Navazuje na ni ucelený blok cvičení. Můžete ho absolvovat vcelku nebo navštívit jednotlivou lekci. Každá funguje jako samostatný celek a můžete se tedy připojit kdykoliv v průběhu kurzu.

Vždy začínáme uvolněním stresu z těla a rozprouděním stagnující energie, pokračujeme její kultivací pomocí sestavy cviků, automasáží nebo využití hlasu k sebeléčení a každá hodina končí meditací či vizualizací.

Cvičit se dá ve stoje nebo v sedě, věk ani kondice pro cvičení nemají žádné limity. Pohybové sestavy jsou krátké a v cyklu se opakují, takže forma je jednoduchá a čím častěji je procvičujete, tím více chápete jejich obsah a hloubku.

Skupinová setkání mají výhodu vzájemné podpory a silnější energie a jsou omezena na přibližně 10 žen na lekci.

V případě potřeby je možné se domluvit na individuální konzultaci.

Kde probíhají pravidelné lekce

Nepomuk – MŠ na Vinici, každé pondělí (90 minut)

Klatovy – studio Tadeáš, každý lichý čtvrtek  (120 minut)

Proces sebeléčení na hlubokých úrovních

Qi Gong přináší vitalitu, životní sílu a učí nás principu propojení. V první řadě jde o posílení spojení se sebou sama. Pomocí jednoduchých cviků si zvědomujeme své tělo, obracíme energii dovnitř a vybudujeme vnitřní energii. Záměrem pozornosti na dech zklidňujeme mysl a emoce, vizualizace pak napomůže při procesu sebeléčení na hlubokých úrovních. Uvolněné tělo, soustředěná mysl, klidné emoce jsou tajemstvím spokojené ženy a tuto energii žena nabízí zpět světu. Svým šťastným jasným klidným vyzařováním se vědomě propojuje s okolním světem a Bytím harmonickým způsobem.

Účinky a přínos cvičení

Uzdravuje a oživuje tělo

Dostatek životní energie a její správné proudění zaktivuje samoléčebné procesy v těle.

Probouzí osobní potenciál

Zklidnění mysli a propojení všech 3 energetických center probudí hlubokou sílu vás samých.

Otevírá cestu k ženské esenci

Napojení na intuici, vytvoření tichého vnitřního prostoru, cítění, přijímání a vibrace vyšších hodnot otevírá brány k poznávání ženské Esence.

Spojuje s hybnou silou Univerza

Vnímání proudu energie uvnitř i vně sebe dovoluje s pokorou přijmout a plynout se všudypřítomnou energií Univerza.

Zažehuje vnitřní oheň

Vyladění tělesné, mentální, emoční a spirituální energie začne vyzařovat naši vnitřní krásu, radost a jedinečnost.