Dovolte, abych se představila...

Tady a teď se jmenuji Hana Reitspiesová.
Narodila jsem se ve znamení štíra v roce 1974 ve východních Čechách. Skoro 33 let jsem bydlela, studovala, pracovala v Plzni. Škola života mě v roce 2006 přivedla (přes dlouhodobou krizi, několik ohrožení života, úrazů a operací) na cestu hledání jiného způsobu žití. Přes studia a pracovní zkušenosti v mnoha oborech jsem se nyní rozhodla pro vlastní kreativní cestu. 


Hana Reitspiesová

Dosažené vzdělaní

V roce 2006 jsem ukončila studium na Západočeské univerzitě v Plzni, Fakultě pedagogické, v oboru předškolní a mimoškolní výchova a získála bakalářský titul.

V devadesátých letech 20. století jsem vystudovala Obchodní akademii v Karlových Varech, obor cestovní ruch (mám tedy manažerské vzdělání v oblasti cestovního ruchu, průvodcovské činnosti a mezinárodně organizovaných projektů), svou první maturitní zkoušku jsem předtím složila na Masarykově gymnáziu v Plzni.

Dosavadní pracovní zkušenosti

Od roku 2006 do roku 2013 jsem pracovala na Magistrátu města Plzně na pozicích souvisejících s prezentací města. Organizovala jsem kulturní a společenské akce a mezinárodní projekty s evropským i mimoevropským přesahem (např. Projekt From D-Day to V-Day).  

Během mého studia na Západočeské univerzitě jsem působila jako pedagog a manažer volného času ve Středisku volného času dětí a mládeže v Plzni (odborná interdisciplinární práce zaměřená na systemický přístup výchovy a vzdělávání dětí a dospělých).

Svoje jazykové i manažerské schopnosti, komunikaci s médii a kontakt s lidmi jsem rozvíjela při práci v reklamní agentuře Christo 1918 a později i cestovní kanceláři Liguria.

Odborné dovednosti a schopnosti, které využívám ve své současné podnikatelské činnosti jsou tyto:

 • Terapeut a konzultant systému Aura-soma

Mezinárodně certifikovaný výcvik v metodě Aura-soma pod Mezinárodní akademií barevných technik (ASIACT) v Anglii (učitelka Marianne Mikkelsen)

 • Odborná celostní práce s tělem v systému tradiční čínské medicíny a shiatsu

Vzdělávací zařízení Mgr. Darji Havelkové, akreditováno MŠMT pod. čj.: 5 226/08-20/150

 • Masérka pro sportovní a rekondiční masáže

Vzdělávací zařízení Mgr. Darji Havelkové, Osvědčení o ukončení vzdělávacího programu rekvalifikačního kurzu č. 13-11/227

 • Pedagog edukačního systému podpory pohybových aktivit

sebezkušenostní výcvik pohybových zdravotnických umění a Tajči v TAIJI CENTRUM PLZEŇ

 • Lektorka jazykových kurzů anglického jazyka pro děti předškolního věku

 

Při hledání sebe sama a svého potenciálu jsem absolvovala tyto kurzy:

 • Absolventka akreditovaného vzdělávacího programu Využití prvků arteterapie v aktivizačních a výchovně nepedagogických činnostech v sociálních službách

Akreditované vzdělávací zařízení Mgr. Jany Merhautové (Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR udělené vzdělávacímu zařízení dle §117a zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů: 2011/1580-I

 • Absolventka školy grafologie u České grafologické komory
 • Kurz Reiki I.,II. od Inge Schubert
 • Roční tantrický a roční šamanský výcvik u Johna Hawkena
 • Haluzickou školu Kateřiny Karaimi Motyčkové - Grály posvátného ženství I., II., III., Posvátnou sexualitu, Matrici smrti a znovuzrození a čištění DNA v posvátné geometrii M. Rice
 • Téměr rok jsem byla členka týmu arteterapeuticko – systemického výcviku pro osoby v pomáhajících profesích vedené Mgr. Janou Mayiou Merhatovou

 

Během života jsem se setkala a dále se potkávám sama se sebou a s lidmi, kteří jsou otevření ke změnám ve svých životech. Navázala jsem nová hluboká přátelství, za která jsem velmi vděčná. Měním sebe, celý svůj náhled, postoj a přístup k životu a jsem stále více přítomná a šťastná. Transformace nebyla a není lehká, ale stojí to za to wink.

Motto mých posledních dvou let: It is my Life, it is Now or Never ….jedinou jistotou v životě je ZMĚNA

 

výpravy za vnitřními poklady